CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Rychlé inovační rande propojilo firmy a výzkumníky. Na společný projekt mohou dostat až 250 000 Kč

Rychlé inovační rande propojilo firmy a výzkumníky. Na společný projekt mohou dostat až 250 000 Kč

13.01.2017 - Originální formát párovací akce tzv. rychlého inovačního rande svedl dohromady firmy z Ústeckého kraje a výzkumné organizace. Většina ze zúčastněných našla svého partnera pro společný projekt, na který budou moci získat 120 tisíc v regionální a až 250 tisíc v národní variantě dotačního titulu Inovační vouchery. Stalo se tak ve čtvrtek 12. ledna na semináři Inovační vouchery v Chomutově, který již potřetí pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API) a Ústeckým krajem.


Propojení výzkumných organizací a podnikatelů na semináři Inovační vouchery zajistila originální forma tzv. speed datingu. Ta byla inspirována populárním formátem amerických rychlých seznamek a stručně řečeno šlo o „rychlé rande“ mezi výzkumnou organizací a podnikatelem. Každá z firem měla pouze 5 minut na představení poptávky výzkumné organizaci, následně se musela posunout o stoleček dále k další výzkumné organizaci. Vše probíhalo tak, aby se u každé z výzkumných organizací vystřídaly všechny firmy.


Máme vyzkoušené, že pro představení projektu či problému, takový čas bohatě stačí. Velmi rychle se zjistí, zda si firma a výzkumná organizace mohou být nápomocné. Často se také dokáží nasměrovat velmi adresně na jinou výzkumnou organizaci, která daný problém umí vyřešit lépe. Z bezprostřední zpětné vazby od účastníků už víme, že většina z nich dnes našla partnera a prakticky všichni uvažují o tom pro svůj projekt využít i našeho dotačního programu,“ vysvětluje ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Siviček.


Úspěšné páry mohou žádat o dotační titul Inovační vouchery Ústeckého kraje od 20. ledna do 26. února 2017 přes webové stránky administrátora programu Inovační centrum Ústeckého kraje anebo také na webu Ústeckého kraje, který program vyhlašuje. Do národních Inovačních voucherů je možné žádat průběžně až do 31. května 2017.Tiskova-zprava_inovativni-vouchery_12.1.2017.pdf  (516.47 kB)


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: