CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

"Rychlé inovativní rande"

"Rychlé inovativní rande"

25.10.2016 - Ústí nad Labem - Nezvyklý formát „rychlého rande inovací“ propojilo výzkumníky a firmy Ústeckého kraje na semináři Inovační vouchery. Na 90 % z nich našlo na setkání partnera pro společný projekt, který může být podpořen dotací až 250 000 korun z programu Inovační vouchery. Seminář pořádaly ve čtvrtek 22. září 2016 Inovační centrum Ústeckého kraje a Agentura pro podnikání a inovace (API).


Na semináři ve VŠ Klubu Fakulty sociálně ekonomické UJEP představili organizátoři zástupcům 9 firem a 5 výzkumných organizací, především vysokých škol, dotační program pro inovace v podnikání zvaný Inovační vouchery. Ten jim může na společný projekt přispět v regionální variantě 120 000 a v celonárodní pak až 250 000 Kč.

 

Propojení výzkumných organizací a podnikatelů na semináři Inovační vouchery zajistila originální forma tzv. speed datingu. Ta byla inspirována populárním formátem amerických rychlých seznamek a stručně řečeno šlo o „rychlé rande“ mezi výzkumnou organizací a podnikatelem, kdy měli pouze 4 minuty na představení nabídky a zjištění, zda-li si můžou být napomocné. Pak se u stolečků vyměnili.

 

Pokud mezi oběma stranami dojde ke smysluplné dohodě a následné spolupráci, společný projekt může být financován z dotačního programu Inovační vouchery až do výše 250 000 Kč. Z bezprostřední zpětné vazby od účastníků už víme, že 90 % z nich dnes našlo partnera a až polovina hodlá pro svůj projekt využít i našeho dotačního programu,“ komentuje výsledek setkání ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Siviček.


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: