CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

První ústecký hackathon chce vylepšit město a jeho dopravu

První ústecký hackathon chce vylepšit město a jeho dopravu

26.05.2017 - První červnový víkend se pokusí řada nadšených programátorů, grafiků, analytiků či idea makerů přiblížit Ústí nad Labem blíže ke konceptu „chytrého města“. Příležitost se jim k tomu naskytne na kreativním víkendu s názvem Ústí City Hackathon, který pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje.


Hackathon je soutěž, během které jsou tří- až pětičlenným týmům k dispozici tzv. „open data“. Ta v prvním ústeckém hackathonu poskytne Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Pracovat bude možné např. s podrobnými informacemi o MHD, s daty o průjezdu vozidel skrz určité křižovatky, s hustotou dopravy a strukturou parkovišť, k dispozici bude také hluková mapa. Mimo to budou soutěžící moci využít statistická anonymizovaná data o plánování tras a vyhledávání na portále Mapy.cz.


Úkolem soutěžních týmů bude využít svěřená data k řešení problémů města anebo jejich vylepšení v duchu konceptu chytrého města a mobility. Odvážnější se mohou pustit do tvorby aplikací či appletů,“ říká ředitel Inovačního centra Ústeckého krkaje Tomáš Siviček. K práci budou mít soutěžící čas od pátku do neděle, ve dne i v noci. Své nápady budou moci pravidelně konzultovat s mentory, kteří jim budou po celou dobu k dispozici.


Kromě dobrého pocitu z významného přispění k vylepšení města si vítězné týmy odnesou i hodnotné ceny od partnerů akce. Na vítěze čeká 20 000 Kč v hotovosti, vstup do programu BizSpark+ a služby od Azure cloud v hodnotě 120 000 USD, fast track do Laboratoře Nadace Vodafone či podnikatelského inkubátoru ICUK. Každý z účastníků také získá 100 USD volného kreditu do cloudu Microsoft Azure.


Když se podaří vymyslet pro občany města užitečnou věc, službu či aplikaci, vynasnažíme se, aby nezůstalo jen u projektu. Umíme projekty připravit k podnikání, sehnat investora anebo najít další uplatnění. Věříme také, že úspěch by mohl urychlit uvolňování dalších dat pro příští hackathon, který bude na podzim,“ dodává Tomáš Siviček z Inovačního centra Ústeckého kraje.


Ústí City Hackathon, který se koná od 2. do 4. června na FSE UJEP, pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje společně s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a pražským startupovým centrem NODE5. Akce probíhá pod záštitou Stanislava Rybáka, náměstka hejtmana Ústeckého kraje, města Ústí nad Labem a Dopravního podniku města Ústí nad Labem.


Podrobnější informace včetně programu a přihlášky lze najít na oficiálním webu akce: www.usti-city-hackathon.cz. Registrace jsou stále otevřené.


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: