CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Projekt spolupráce UJEP a Valeo na vývoji bezpilotních aut se stěhuje do Node5

Projekt spolupráce UJEP a Valeo na vývoji bezpilotních aut se stěhuje do Node5

03.07.2018 - Zpracování videí z testovacích jízd bezpilotních aut probíhá od pondělí 2. července nově v coworkingovém centru Node5. Společný projekt Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a společnosti Valeo Autoklimatizace k.s. se na nové místo přesunul z prostor Fakulty sociálně ekonomické UJEP. Spolupráci na vývoji tzv. autonomních řídicích systémů rozběhlo na jaře 2017 Inovační centrum Ústeckého kraje.


Projekt, do nějž je aktuálně zapojeno na 90 převážně studentů, začínal v technologickém centru Nupharo u Libouchce, následně se přesunul na ústeckou univerzitu a nové zázemí teď našel v coworkingovém centru Node5. Důvodem přestěhování je plánovaná rekonstrukce původních prostor. Nové prostory vzešly z výběrového řízení.
 
"Jsem moc rád, že vedle centra, kde se setkává a kultivuje ústecká startupová komunita a kde naleznete pomoc při rozvoji podnikání, se do NODE 5 podařilo dostat i činnosti vývojové. Vzniká tím jedinečné inspirativní podhoubí pro spolupráci a inovace, zvlášť v oboru, který je mi velmi blízký," říká jeden ze spoluvlastníků Node5, ústecký podnikatel a propagátor autonomní mobility Martin Hausenblas.
 
"Přesun z periférie více do města se nám osvědčil už přestěhováním z Nupharo parku na fakultu sociálně ekonomickou. Teď jsme centru města ještě blíže, a tím i potenciálním zájemcům o zaměstnání na hlavní pracovní poměr, ale i brigádu. Projekt byl prodloužen minimálně do konce tohoto roku a nabíráme stále nové posily," doplňuje manažer projektu Petr Achs.
 
Společný projekt na vývoji autonomních řídicích systémů mezi UJEP a společností Valeo se stal historicky nejvyšší výzkumně-vývojovou zakázkou ústecké univerzity v řádu vyšších jednotek milionů. Poprvé byl prodloužen v polovině loňského roku, podruhé v prosinci loňského roku.
 
Jste student a máte zájem se stát součástí tohoto projektu? Hledáte brigádu na léto? Přihlaste se do projektu!


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: