CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Podnikání je naplňování snů. Ústecký festival startupů Festup se blíží

Podnikání je naplňování snů. Ústecký festival startupů Festup se blíží

23.08.2018 - Technologické vychytávky, gastronomické dobroty, příběhy úspěchu i selhání začínajících podnikatelů anebo třeba rychlé rande na získání pracovní stáže ve startupu. To nabídne již třetí mezinárodní festival startupů Festup, který se pod záštitou rektora univerzity Martina Baleje a náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka pořádá na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Inovační centrum Ústeckého kraje.


Třetí ročník festivalu přivede 23. října 2018 do Ústí nad Labem úspěšné začínající i již zkušené firmy z celé republiky i zahraničí. Ty v interaktivní podobě předvedou nejen své produkty a služby, ale podělí se i o své úspěchy a neúspěchy v přednáškové sekci Success & Fuckup Stories.


Chceme ukázat především studentům na vysokých a středních školách, ale i širší veřejnosti, že podnikání je především o realizaci vlastních snů a nápadů, svobodě, ale i odvaze. Věříme, že úspěšné příběhy, rady zkušených a možnost si vše osahat mohou mladé lidi nastartovat. My jim pak v našich programech můžeme pomoci s praktickou stránkou podnikání,“ vysvětluje Tereza Váňová, event manažerka Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK).


Na studenty a zájemce o podnikání čeká například generátor nápadů, který pomůže rozvinout stávající a vytvořit nové nápady na podnikání. Ten, kdo již podnikatelský záměr má, si ho může prověřit v soutěži byznys nápadů. Vyhrát přitom může iPhone 6s od hlavního partnera festivalu České spořitelny. A protože se na festivalu bude prezentovat i mnoho startupů z oblasti gastronomie, nebude chybět dobré jídlo a pití.


Festival vyvrcholí večer v 19.00 ústeckým dnem D s názvem Startup Go Grill. Jako již tradičně nabídne veřejné prezentace začínajících firem a projektů z podnikatelského inkubátoru Inovačního centra Ústeckého kraje před odbornou porotou a možnými investory. Tentokrát přibude i nová otevřená kategorie pro začínající firmy z celého regionu.


Registrovat se na večerní Grill, workshopy či rychlé startupové rande se můžete zdarma na webu www.festup.cz. Pro návštěvníky, kteří se nechtějí účastnit workshopů, je festival zdarma a bez registrace.


A jak to na Festup vypadá, si nejlépe uděláte představu z videa:
 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: