CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Na Základní škole Neštěmická otevírají učebnu naplněnou robotikou a moderní technikou

Na Základní škole Neštěmická otevírají učebnu naplněnou robotikou a moderní technikou

03.12.2018 - Postavit si vlastního robota, vyzkoušet si virtuální realitu, vytvořit vlastní PC program či aplikaci a spoustu dalších věcí umožní nová technologická učebna na ZŠ Neštěmická v Ústí nad Labem. Laboratoř nazvaná Robotický inkubátor se slavnostně otevřela v pondělí 3. prosince.


Na počátku stála úzká spolupráce ředitelky ZŠ Neštěmická Marie Čápové s Inovačním centrem Ústeckého kraje, které mimo jiné propojilo školu s Janem Krejčím z Katedry informatiky PřF UJEP. Ten významně pomohl s vybavením učebny a zajistil odborné lektory pro její provoz.


Učebna je vybavená moderní počítačovou technikou, robotickými a elektronickými stavebnicemi, virtuální realitou, 3D tiskem a dalšími technologiemi. Zájemcům umožní si je vyzkoušet, naučit se s nimi pracovat i tvořit samostatné projekty. 


Je to skvělý způsob popularizace nových technologií i příklon k moderním metodám vzdělávání. Jsme rádi, že se paní ředitelce podařilo získat finanční prostředky na realizaci tohoto projektu,“ říká Lucie Podrápská, konzultant pro nové projekty z Inovačního centra Ústeckého kraje.


Podívejte se na fotky ze slavnostního otevření učebny. 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: