CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

MARTINA ŠTEFANKOVÁ: Z podnikatelského inkubátoru do TOP 8 nejlepších biotech startupů v ČR

MARTINA ŠTEFANKOVÁ: Z podnikatelského inkubátoru do TOP 8 nejlepších biotech startupů v ČR

16.10.2017 - Martina s projektem MAMAVIS absolvovala ICUK inkubátor StartUp Go a následně vyhrála veřejnou "grilovačku" startupů před investory - StartUp Go Grill. Tím pro ni úspěšná cesta nekončí, ba naopak - se svými vylepšenými Priessnitzovými zábaly boduje mezi špičkovými českými startupy. Jaké byly začátky a jak hodnotí onu "nalejvárnu dovedností" v podnikatelském inkubátoru?


Co pro Vás bylo na začátku podnikání nejtěžší?
Rozhodnout se a udržet pozitivní myšlenku i přes překážky, které se na mé podnikatelské cestě objevily. A že jich bylo hodně, např. naprosto chybějící byznys plán. Vlastně jsem podnikala pouze na základě intuice. Tímto děkuji týmu, který kolem sebe mám.
 
Mít zkušenosti, které máte teď, udělala byste něco jinak?
Rozhodně, ovšem zpětně ničeho nelituji, je to zkušenost, se kterou se dá pracovat. Člověka to posiluje a dotváří jeho osobnost. Určitě bych si lépe vybírala, s kým budu, či nebudu spolupracovat.
 
Váš projekt prošel ICUK inkubátorem StartUp Go. Jak vnímáte zpětně tento krok? Cítila jste větší progres?
Díky inkubátoru jsem se postupně přesunula od amatérství k profesionálnímu podnikání společně se svým novým týmem. Pomohl mi zpracovat podnikatelský byznys plán a následně mě propojil se schopnými studenty, kteří se nakonec stali součástí týmu. Navíc s ICUKem stále spolupracuji. Například se účastním některých workshopů a přednášek kvalitních mentorů, které ICUK nabízí. Nyní se chystám na přednášku dne 12. 12. 2017 – Nastavení procesů ve firmě.
 
Projekt Mamavis vyhrál StartUp Go Grill. Změnilo se tím pro Vás něco?
StartUp Go Grill byla pro mě osobně první velká prezentace mého projektu před veřejností, ale především před investory. Člověk se naučí mluvit o svém podnikání a především dostane důležitou zpětnou vazbu. Výhra je pak třešničkou na dortu. Pro nás bylo důležité, že díky této prezentaci jsme se dostali více do povědomí lidí. O projektu se začalo více mluvit také v novinách. Dokonce jsme byli osloveni investorem, který chtěl kapitálově vstoupit do našeho projektu. Navíc věcné ceny, které jsme vyhráli (20 000 Kč na mentory a experty ICUK, pozn. redakce) se do začátku podnikání vždycky hodí.


Váš tým Mamavis se za poslední dobu rozrostl. Dokážete určit, jaký vliv na to měl inkubátor?
Díky inkubátoru Mamavis získal možnost seznámit se se zajímavými a šikovnými lidmi a získat tak nové členy svého týmu. ICUK nás propojil se schopnými studenty UJEP, který u nás řeší např. copywriting, online marketing, správu webu, ale i marketingovou strategii. Zkrátka inkubátor mi pomohl s networkingem mezi schopnými lidmi. Dále také s ICUKem neustále spolupracuji. Projekt žije a tak je potřeba často další externí práce. Zkrátka inkubátorem to začalo, ale neskončilo.
 
Co čeká projekt Mamavis v blízké budoucnosti?

ICUK nám zprostředkoval kontakt na německý trh, takže náš plán je rozšířit se tímto směrem a poté do celé Evropy. V budoucnu nás také určitě čeká investice od investora, neboť stále probíhají různá jednání. Také jsme byli nominovaní a následně jsme postoupili do soutěže STARTUP WORLD CUP & SUMMIT, která se koná dne 17. 10. 2017. Navíc jsme byli vybráni do Trial Pitch zóny, díky které máme šanci bojovat o místo na hlavní stage a dostat se tak mezi TOP 10 projektů.


Chcete celý projekt více poznat? Navštivte webové stránky MAMAVIS.


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: