CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Kraj přispěje jednotlivým firmám na inovace až 199 000 Kč

Kraj přispěje jednotlivým firmám na inovace až 199 000 Kč

12.12.2017 - Na inovaci vyvinutou ve spolupráci s výzkumníky dostanou firmy v Ústeckém kraji v příštím roce více peněz. Každý projekt bude moci v dotačním programu Inovační vouchery Ústeckého kraje pro rok 2018 získat až 199 000 Kč; ještě letos to bylo jen 120 000 Kč. Oproti předchozím ročníkům ale také vzroste minimální vlastní podíl žadatele – z 15 na 30 %. To jsou hlavní změny v dotačním programu Inovační vouchery Ústeckého kraje 2018, který v pondělí 11. prosince schválilo krajské zastupitelstvo.


Program Inovační vouchery Ústeckého kraje podporuje inovace ve firmách v Ústeckém kraji, které vzniknou ze spolupráce s výzkumnou organizací. Může jít přitom o inovace produktu, služeb, ale i pracovních procesů. Kraj vyčlení pro příští rok na inovační projekty částku jednoho milionu korun plus nerozdělenou část dotace z roku 2017.


Aktuálně jde o více než 1,8 milionu korun, ale celková alokace může ještě vzrůst v závislosti na vyhodnocení letošních projektů,“ říká Miroslav Cingl z Inovačního centra Ústeckého kraje, které program administruje.


Žádosti do programu budou moci podávat firmy se sídlem či pobočkou v Ústeckém kraji s největší pravděpodobností od 20. ledna do konce února roku 2018, a to elektronicky přes web Inovačního centra Ústeckého kraje (www.icuk.cz) a také vytištěné přes podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje.


Inovační vouchery Ústeckého kraje se v roce 2018 vyhlašují již počtvrté. Úspěšných bylo v předchozích třech ročnících 58 inovačních projektů, kterým Ústecký kraj přispěl bezmála 5,8 milionu korun.


Podmínky dotačního programu, výzvu k podání žádostí a potřebné formuláře budou zveřejněny zde.


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: