CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Jak vydělat na internetu, fuckupy úspěšných a nové coworkingové centrum. Druhé narozeniny ICUK budou oslavou podnikání

Jak vydělat na internetu, fuckupy úspěšných a nové coworkingové centrum. Druhé narozeniny ICUK budou oslavou podnikání

29.09.2017 - Umělá inteligence a internet věcí, samořiditelná auta a čím se budou „za volantem“ bavit řidiči, anebo jak se vydělává na internetu, online hrách a sociálních sítích, o tom bude již druhý ročník festivalu startupů Festup, který se koná 4. října v prostorách MFC UJEP a pořádá jej Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK). Na večer téhož dne pak do ústeckého Hraničáře sezvalo šest úspěšných, aby v celosvětově populárním formátu Fuckup Night vyprávěli o svých selháních a průšvizích. A to není vše!


Inovační centrum Ústeckého kraje oslaví ve středu 4. října 2. výročí svého vzniku čtyřmi akcemi na podporu podnikavosti a motivaci k podnikání. Hned z rána v 8.30 zahájí ve vědecké knihovně UJEP motivační Snídaní šampionů Junior, jejímž hostem bude zakladatel úspěšného kavárenského řetězce Lagarto Jan Hawelka. Ten účastníky naladí na již druhý ročník festivalu startupů Festup, který začne od 10.00 v prostorách nedalekého Multifunkčního centra Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí na Labem. Festival bude na téma, jak se vydělává na síti – internetu a sociálních sítích – a jaká je jejich budoucnost.


Umělá inteligence, nejznámější český youtuber a auta bez řidiče

Účastníky Festupu čeká hned několik zajímavých hostů – o umělé inteligenci bude mluvit například zástupce firmy IBM David Kadleček, rub i líc vydělávání na druhé nejpoužívanější sociální síti světa ukáže jeden z nejúspěšnějších českých youtuberů Jirka Král, v sekci věnované podnikání žen přivítáme průkopnici a propagátorku žen v IT byznysu Ditu Přikrylovou a zástupce společnosti Valeo přiveze na půdu univerzity ukázat samořiditelné auto,“ snaží se nalákat Tereza Váňová, která má v ICUK pořádání festivalu na starosti.


Program festivalu nebude plný jen zajímavých hostů a přednášek, pro účastníky budou připraveny interaktivní stánky technologických firem (např. virtuální realita nebo herní aplikace), o občerstvení se postarají skvělé food startupy a ICUK ve spolupráci s Českou spořitelnou připravil pro účastníky soutěž podnikatelských nápadů.


Jedinci i studentské týmy si budou moci otestovat, zda by jejich nápad uspěl v reálném podnikání. Bude to ´bojovka´, kde budou své nápady pilovat podle doporučení těch nejzkušenějších, shánět si pro ně body od prvních zákazníků a budou se snažit přesvědčit i investora. Ty nejlepší si pak stáhneme do našeho podnikatelského inkubátoru – tedy vzdělávacího a mentorského programu pro začínající podnikatele,“ říká Tereza Váňová z Inovačního centra a doplňuje: „Cílíme sice spíše na studenty univerzity a středních škol, ale své si na festivalu najde i širší veřejnost, ostatně vstupné je zdarma.

Festivalu udělil záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, rektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Martin Balej, který Festup zahájí, a primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová. Celý program festivalu lze najít na www.festup.cz.


Selhání a průšvihy úspěšných

Na večer téhož dne – středu 4. října – přichystalo Inovační centrum Ústeckého kraje další celosvětově velmi oblíbený pořad, a sice Fuckup Night. Večer, v němž o svých selháních a neúspěších s nadhledem a humorem vyprávějí úspěšní lidé.


Pozvání tentokrát přijali například Jana Zielinski, zakladatelka a ředitelka nejúspěšnější středoevropské designové přehlídky Designblok, o svůj fuckup se podělí Jan Straka z veleúspěšného startupu Clever Minds, který nedávno udělal díru do světa s promyšlenými designovými nediáři, anebo třeba dvojice kadaňských studentů Jakub Jan Fiala a Ondřej Kočan, které nebavily současné učebnice angličtiny a tak si udělali vlastní a získali za ni spoustu cen i zařazení do žebříčku nejlepších evropských inovátorů. Úplný seznam hostů najdete zde.


Smyslem večerů Fuckup Night je ukázat, že selhání patří k životu i podnikání a netřeba se ho bát. Je ale důležité se z něj poučit. Ti nejúspěšnější z nich jich mají za sebou často i více,“ dodává na závěr Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje, které téměř v den svého druhého výročí vzniku všechny tři akce pořádá. Večer Fuckup Night začíná 4. října od 19.00 v ústeckém Veřejném sále Hraničář, kde lze rovněž koupit vstupenky.


A bonus na závěr

Po skončení Fuckup Night dlouhý den v režii ICUK nekončí. ICUK otevře na after party s DJ a videomappingem nové coworkingové centrum, tedy sdílené kancelářské a pracovní prostory pro začínající podnikatele, kreativce a další freelancery. A kdeže to bude? Naproti přes ulici od Veřejného sálu Hraničář v prostorách bývalé laser tag. Start ve 21.15 h.
 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: