CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Inovační vouchery - kvalita podaných projektů roste

Inovační vouchery - kvalita podaných projektů roste

10.04.2017 - Dotační program Inovační vouchery Ústeckého kraje podpořil letos 14 inovačních projektů spolupráce firem a výzkumných organizací. Uzávěrka výzvy byla na konci února a nyní jsou již projekty ohodnoceny. I když bylo projektů letos méně, jejich kvalita podle Inovačního centra Ústeckého kraje vzrostla. Kraj rozdělí úspěšným žadatelům více než milion korun.


Inovační voucher je dotační program pro firmy, které chtějí spolupracovat s výzkumnou organizací na inovaci své výroby či produktu. A protože se jedná o poměrně nový dotační titul, firmy se s inovačními vouchery teprve seznamují. Princip voucherů je v podstatě jednoduchý. Firma spolu s výzkumnou organizací sepíší projekt ohledně plánované inovace, projekt zhodnotí komise, zda vyhovuje všem náležitostem, a po schválení dostane organizace až 120 000 Kč (maximální limit dotace se může lišit) na realizaci zamýšlené inovace.


Přihlášky do Inovačních voucherů pro tento rok jsou již uzavřeny, proto se můžeme ohlédnout za některými čísly. Ačkoliv výzva nepřilákala větší množství firem/VO než loni (přeci jenom paralelně běží i inovační vouchery Ministerstva průmyslu a obchodu), jejich kvalita významně vzrostla!


Celkem prošlo 14 úspěšných projektů, které jsou velmi slibné a kvalitní. Mezi projekty nalezneme jak velké firmy, které řeší spíše provozní inovace (např. zkvalitnění provozu z pohledu životního prostředí a používaných technologií), tak menší firmy přicházející s vlastními produkty. Oba směry jsou vítány a jen poukazují na univerzálnost inovačního voucheru.


Zvažujete inovaci ve Vaší výrobě či produktu? Přicházíte s něčím novým? Tak to pro Vás máme dobrou zprávu, protože inovační vouchery budou i příští rok - sledujte nás, odebírejte náš newsletter a nic Vám neunikne.
 


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: