CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

ICUK rozběhl v regionu inovační projekty za téměř 15 milionů

ICUK rozběhl v regionu inovační projekty za téměř 15 milionů

01.12.2017 - Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) oslavilo na podzim dva roky od svého založení. Plnohodnotně funguje od září loňského roku a po 14 měsících má za sebou první úspěchy vyjádřitelné jasnými čísly.


Firmy a výzkumné organizace realizovaly s podporou ICUK společné inovační projekty v objemu 14,6 milionů korun. Částka zahrnuje mimo jiné i historicky nejvyšší smluvní spolupráci Univerzity Jana Evangelisty Purkyně s globálním dodavatelem systémů pro bezpilotní řízení aut společností Valeo. Projekt rozběhlo právě ICUK.


„Díky této spolupráci se v regionu objevilo smysluplné pracovní uplatnění na vývoji aut bez řidiče až pro 200 studentů. Navíc jsme vzbudili zájem o region u globální firmy s velmi vysokou přidanou hodnotou,“ říká ředitel ICUK Tomáš Siviček.


Další činností ICUK je podpora podnikání. V říjnu začal již třetí běh jeho podnikatelského inkubátoru StartUp Go!, kterého se aktuálně účastní 9 začínajících podnikatelů. Dva předchozí běhy absolvovalo dalších 14 začínajících firem. Čtvrtletní inkubační program vzdělává, pomáhá se založením firmy anebo s nalezením investora.


Z inkubátoru dosud vzešlo pět nových podnikatelů; dalším třem absolventům inkubátoru našel ICUK investory. Projekt cestovatelské sociální sítě Tellmehi získal investici dokonce v řádu několika milionů. Asi nejúspěšnějším projektem zůstávají vylepšené Priesnitzovy zábaly Martiny Štefankové, která se v říjnu dostala mezi 8 nejlepších českých biotechnologických startupů v globální soutěži Startup World Cup.


ICUK založily společně Ústecký kraj, Krajská hospodářská komora a Univerzita Jana Evangelisty Purkyně.


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: