CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Hackathon aneb Kreativní víkend na lodi Cargo Gallery

Hackathon aneb Kreativní víkend na lodi Cargo Gallery

09.03.2018 - Na lodi Cargo Gallery na Smetanově nábřeží v Děčíně se od pátku 23. března do neděle 25. března pokusí týmy nadšených programátorů, grafiků, analytiků či kreativců přiblížit Děčín ke konceptu „chytrého města“. Příležitost se jim k tomu naskytne na kreativním víkendu s názvem Děčín City Hackathon, který pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje.


Děčín City Hackathon je víkend, v němž tří- až pěti členné týmy dostanou k dispozici otevřená data a během 48 hodin se z nich budou pokoušet vytvořit něco prospěšného pro veřejnost – aplikace pro mobil, webovou stránku či koncept, který pomůže zlepšit fungování města nebo dopravy. Téma hackathonu je totiž smart city, smart mobility. Hackathon je ve světě velmi rozšířený formát akce. V Ústeckém kraji se pořádá teprve podruhé a na svědomí jej má Inovační centrum Ústeckého kraje, které v druhém ročníku pořádání akce podpořilo záštitou statutární město Děčín.


Je to akce na podporu využití otevřených dat, které město Děčín dává k dispozici. Chceme ukázat, že data mohou být velmi prospěšná a chceme tím do tvorby konceptu smart city zapojit také širší veřejnost. V neposlední řadě je to skvělá příležitost pro mladé lidi vyzkoušet si za podpory zkušených mentorů práci v týmu. Nejlepší projekty určitě pomůžeme realizovat, třeba jako byznys projekty v našem podnikatelském inkubátoru Startup Go,“ říká ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) Tomáš Siviček.


Vítězný tým si odnese odměnu 20 000 Kč v hotovosti a k tomu další věcné ceny a služby od Inovačního centra Ústeckého a dalších partnerů. Účastníci budou moci strávit celý víkend na lodi Cargo Gallery a bude o ně postaráno jak z pohledu jídla a pití, tak i relaxace – od města Děčína dostanou mj. bezplatné vstupy do děčínského bazénu, připravena je pro ně i vyhlídková jízda po Labi.


Hlásit na hackathon se mohou zdarma tří- až pětčlenné týmy i jednotlivci na webu www.city-hackathon.com. „Přihlásit se může každý. Vítáni jsou nejenom ajťáci, ale i všichni kreativní lidé, kteří mají nápady na zlepšení svého města či dopravy,“ dodává na závěr ředitel ICUK Tomáš Siviček.


Na fotografie z předchozího ročníku se můžete podívat zde:
 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: