CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Firmy z Ústeckého kraje mohou požádat o dotaci na inovace. Od kraje dostanou až 199 000 Kč

Firmy z Ústeckého kraje mohou požádat o dotaci na inovace. Od kraje dostanou až 199 000 Kč

22.01.2018 - Na inovaci vyvinutou ve spolupráci s výzkumníky mohou firmy v Ústeckém kraji od soboty 20. ledna žádat v programu Inovační vouchery Ústeckého kraje. Podniky i podnikatelé budou moci pro rok 2018 získat až 199 000 Kč na inovaci svých produktů, služeb i pracovních procesů. Oproti předchozím ročníkům vzrostla výše dotace, ale i vlastní podíl žadatele.


Ještě v loňském roce mohly firmy získat v programu Inovační vouchery Ústeckého kraje dotaci ve výši 120 000 korun, pro letošní rok je maximální částka až 199 000 korun. Příspěvek na inovaci vyvinutou ve spolupráci s výzkumnou organizací však může činit maximálně 70 % celkových způsobilých nákladů.


Kraj vyčlenil pro letošek na inovační projekty částku jednoho milionu korun plus nerozdělenou část dotace z roku 2017. „Aktuálně jde o více než 1,8 milionu korun, ale celková alokace může ještě vzrůst v závislosti na vyhodnocení letošních projektů,“ říká Miroslav Cingl z Inovačního centra Ústeckého kraje, které program administruje a vyhodnocuje.


Žádosti do programu mohou podávat firmy se sídlem či pobočkou v Ústeckém kraji od 20. ledna do 28. února roku 2018, a to elektronicky přes web Inovačního centra Ústeckého kraje a také vytištěné přes podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje.


Inovační vouchery Ústeckého kraje se v roce 2018 vyhlašují již počtvrté. Úspěšných bylo v předchozích třech ročnících 58 inovačních projektů, kterým Ústecký kraj prozatím přispěl na inovace bezmála 5,8 miliony korun.


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: