CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Festival startupů Festup: Summa summarum

Festival startupů Festup: Summa summarum

14.11.2018 - Festival Festup, který představil startupovou scénu Ústeckého kraje, přilákal 700 návštěvníků a během jediného dne vygeneroval 21 nových byznys plánů.


Jedním z našich cílů je podpořit podnikavost v našem kraji. Proto jsme vytvořili podnikatelský inkubátor Startup Go, který pomáhá začínajícím podnikatelům v nelehkých počátečních fázích. A k podpoře podnikání patří také Festup, díky kterému vám můžeme představit nejen startupové prostředí v našem kraji, ale také inspiraci v podobě úspěšných větších firem a jejich představitelů. A při 3. ročník startupového festivalu Festup tomu nebylo jinak.


Na Festupu vystoupilo 5 řečníků z firem, jako je Google, Dáme Jídlo.cz, Lagarto Café, Edhance, ale i režisér Kazma One Man Show. Celkově se na Festupu představilo 26 firem, převážně z Ústeckého kraje!


Co by to bylo za festival, kdyby na něj nechodili lidé, anebo kdybyste nemohli vyhrát nějaké ceny. Festupu se zúčastnilo cca 700 lidí, kteří si mohli projít expo, poslechnout přednášky od zajímavých řečníků, navštívit workshop na kreativní myšlení, zapojit se do soutěže a vyhrát iPhone, nebo dokonce si najít práci ve startupu.


Právě "startupové rande" byla novinka v tomto ročníku. Princip byl jednoduchý - naproti sobě se posadil uchazeč o práci (student, ale i široká veřejnost) a zástupce firmy a během 3 minut zjistili, zda se jejich profesní dráhy protnou či ne. Startupového rande se nezúčastnily jen začínající firmy, ale i firmy, které již dlouhou dobu působí na trhu. Např. firma Chart Ferox našla během startupového rande své nové kolegy!


Během Festupu probíhala soutěž o hodnotné ceny - iPhone 6s, sluchátka Beats či reproduktor od JBL, které do soutěže věnovala Česká spořitelna. Soutěž spočívala v popsání byznys plánu a jeho následného "prodání" účastníkům Festupu. Díky tomu během jednoho odpoledne vzniklo 21 nových  byznys plánů, jako je např. Solární trouba či Bambusová brčka, přičemž některým jsme již nabídli členství v našem podnikatelském inkubátoru.
 

Festup nám ukázal, že v kraji je mnoho aktivních lidí, kteří chtějí vzít osud do vlastních rukou, a proto nám dává smysl v organizování této akce pokračovat! Těšíme se na vás na dalším ročníku. 


 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: