CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Čeští studenti se úspěšně umístili v mezinárodní soutěži BrainFactory

Čeští studenti se úspěšně umístili v mezinárodní soutěži BrainFactory

06.02.2017 - V lednu v Praze byly předány ceny českým účastníkům mezinárodní online soutěže podnikatelských nápadů BrainFactory. Soutěžící posílali nápady z různých oblastí, např. inovativní sociální mobilní aplikace, zapojení seniorů do společnosti i nové řešení zdravého stravování. Výherci na prvních třech místech získali finanční odměnu a poradenství, jak svůj nápad převést do praxe.


Soutěž BrainFactory byla součástí projektu podpořeného Mezinárodním visegrádským fondem. Na podzim loňského roku proběhlo národní kolo, do kterého bylo celkem odesláno 17 nápadů. Nápady, které se v národním kole umístily na prvních třech místech, postoupily do kola mezinárodního spolu s účastníky z Polska, Slovenska a Maďarska.


Jeden z výherců Filip Vrbík a jeho kolegové, s nápadem pro cílovou skupinu seniorů nazvaným Čiperové, se umístil i v mezinárodním kole soutěže na 3. místě.


Cílem projektu Brainfactory bylo podpořit odvahu a kreativitu zejména u mladých lidí, aby se dokázali prosadit s vlastními inovativními nápady nejen v České republice, ale i v mezinárodním měřítku. Dílčím cílem bylo pak připravit je na rizika financování a zajišťování investorů v případě realizace.


Tisková zpráva

 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: