CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Blíží se auta bez řidiče na dálnici mezi Ústím a Drážďany?

Blíží se auta bez řidiče na dálnici mezi Ústím a Drážďany?

12.03.2019 - Rýsuje se česko-saská spolupráce v autonomní mobilitě. Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci se Saskou agenturou SAENA plánuje workshop zaměřený na možnosti rozvoje spolupráce mezi ČR a Saskem v oblasti autonomní mobility.


Workshop proběhne na Ministerstvu dopravy ČR, a to 28. 3. 2019. Hlavním cílem je identifikovat konkrétní oblasti spolupráce v autonomní mobilitě.

Ústí nad Labem má, i díky iniciativě ICUK, zpracovanou studii proveditelnosti pro testování bezpilotních aut ve městě. Studie prověřovala dvě možné varianty testovacího okruhu v rámci města s návazností na dálnici D8. Paralelně k tomu Inovační centrum Ústeckého kraje vyvíjelo aktivitu vedoucí k možnému testování těchto aut právě na dálnici mezi Ústím a Drážďany. Workshop pořádaný Ministerstvem dopravy a Saskou agenturou SAENA může být prvním krůčkem ke konkrétní vzájemné spoupráci.
 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: