CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

30. 1. od 9.30 Jak nastartovat inovace ve firmě

30. 1. od 9.30 Jak nastartovat inovace ve firmě

11.12.2017 - Jak inovují lídři? Kde a jak začít s inovacemi ve firmě a proč se to vyplatí? Zkušenosti a praktické návody těch nejlepších se zaváděním inovačních procesů ve firmách. První setkání firem a výrobních podniků v Ústeckém kraji pořádají Chart Ferox, CzechInvest a Inovační centrum Ústeckého kraje. Účast na akci je zdarma po registraci.Kdy: úterý 30. ledna, od 9.30 do 13.30

Kde: Severočeská vědecká knihovna, Winstona Churchilla 3, Ústí nad Labem


Registrace
Jak nastartovat inovace ve firme
 

PROGRAM


9.30 -  9.45

REGISTRACE

9.45 - 10.00

ZAHÁJENÍ - Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje

 

ČÁST 1 - BEST PRACTISE


10.00 - 10.20    RUDOLF ČIHÁK, jednatel IdeaSense

JAK VZNIKAJÍ INOVACE V ÚSPĚŠNÝCH FIRMÁCH

Každá úspěšná inovace stojí na dosud nevyslyšených potřebách zákazníků. Ať už externích anebo těch interních - vlastních zaměstnanců. Jak ale tyto potřeby poznat a zahrnout do inovačního procesu? Metoda design thinking spojuje obé - umožní aktivovat kreativitu a inovační potenciál zaměstnanců i vytěžit přání zákazníků a skloubit je se zkušenostmi expertů. Zakladatel společnosti IdeaSense představí úspěšné aplikace této metody.

 

10.20 - 10.40   LUKÁŠ FORMÁNEK, CTO, DZ Dražice

INOVAČNÍ VÝZVY DZ DRAŽICE V RÁMCI PRŮMYSLU 4.0

Výzvy a řešení průmyslu 4.0 v DZ Dražice v oblastech lidských zdrojů, strojů, procesů vývoje, výroby a logistiky

 

10.40 - 11.00    JAN KOROL, CEO Adler International

ZÍSKÁVÁNÍ ZNALOSTÍ Z DATABÁZÍ PRO INOVACE V OBCHODNÍCH AKTIVITÁCH

Příspěvek bude pojednávat o přínosech implementace systémů pro práci s velkými daty pro firmy. Zaměří se zejména na příležitosti spojené s inovativními nástroji podporující rozvoj obchodních aktivit.

 

11.00 - 11.20   JAN SVOBODA, jednatel XDENT

JAK AUTOMATIZUJEME SESTAVENÍ ONLINE APLIKACÍ

V současné době vyvíjíme čtyři vlastní online aplikace, které jsou vzájemně mezi sebou propojeny. Nasazení nových verzí je na denní bázi. Několikrát denně jsou vylepšeny, opraveny, přetestovány. Naším cílem bylo nejen automatizace, ale také informovanost našich zaměstnanců o těchto dokončených úpravách. K tomuto nám pomáhají nástroje jako TeamCity a Slack.

 

11.20 - 12.00  

LUNCH / COFFEE BREAKČÁST 2 - PANELOVÁ DISKUSE


12.00 - 13.30

PANELOVÁ DISKUSE, moderuje Rudolf Čihák (jednatel IdeaSense)

BRONISLAV PŘEVRÁTIL (Operations Director, Chart Ferox)

VOJTĚCH KADLEC (Partner and CBO, UNICO.AI)

STANISLAV CINGROŠ (Business Development Manager, Foxconn DRC)


Aktivní účast publika vítána!

 

13.30 - NETWORKING zúčastněných

 

 

Pořádají:

 

 

Partneři - inovátoři


IdeaSense vytváří inovace služeb, produktů a zákaznické zkušenosti pro velké firmy. Ve své práci využívá metodiku Human-centered Design, která stojí na kombinaci hloubkového porozumění zákazníkům, unikátního kreativního procesu a odborného know-how fungování služeb a produktů z širokého spektra oborů. IdeaSense Inovační farmy® zapojují zaměstnance, zákazníky a obchodní partnery do inovačního procesu tak, aby výsledná inovace byla finančně životaschopná a zajišťovala vynikající zákaznickou zkušenost. Mezi její klienty například patří české a slovenské banky, strojírenské firmy, výrobci a distributoři energií, farmaceutické a realitní společnosti.

DZ Dražice je tradiční výrobce a jedničkou na Českém trhu ohřívačů vody. Dnes exportuje své výrobky do 36 zemí světa na 3 různé kontinenty. Každý rok roste pravidelně počet prodaných kusů a obrat firmy. Firma má tradičně dvoucifernou ziskovost.  Co je jejím tajemstvím a jak je schopná udržet krok na světových trzích.


Holding Adler je inovacemi poháněn již od jeho vzniku v roce 2000. Jako jedna z prvních společností jsme nasadili vlastní rozsáhlý e-shop se zobrazením stavu skladových zásob v reálném čase. V dnešní době máme již několik produktových řad, nadále inovujeme nejen naše produkty, ale také technologie, které nám pomáhají poskytovat služby pro naše zákazníky na nejvyšší úrovni. Z technologických inovací se zaměřujeme zejména na vysokou míru automatizace v našem logistickém centru v Ostravě a také na technologie šetřící naše životní prostředí (např. rekuperace topení, tepelná čerpadla, fotovoltaika, kogenerace, elektromobilita).


 

Společnost Infinity Energy s.r.o. stojí za online aplikacemi pro zubní ordinace - XDENT, laboratoře - LABINO, pacienty - IKLIENT. V současné době máme cca 30% trhu a za rok 2017 jsme zdvojnásobili počet klientů. Letos očekáváme stejně prudký růst. Přinášíme na trh unikátní a velmi inovativní platformu, která online propojuje lékaře, laboranty a pacienty. K úspěchu nám kromě sehraného týmu pomáhají také vlastní inovace ve firmě.

Hlavním cílem Foxconn DRC je vývoj a výroba výrobků, které jsou základem dlouhodobé spolupráce se zákazníky. Hlavní prioritou je úspěch zákazníků spojený s technologiemi zítřka. Firma nabízí špičková řešení, která jsou zákazníky využívána v těch nejdůležitějších odvětvích světového průmyslu. Přidaná hodnota, kterou vytváří kombinací odborných zkušeností a inovativních řešení, umožňuje zastávat silnou pozici v těch nejzásadnějších segmentech globálního trhu. Služby tvoří 3 základní segmenty, a to v oblasti Embeddet software, Hardwarového designu a aplikačního vývoje.

UNICO.AI poskytuje komplexní služby v oblasti spolupráce výzkumných organizací a firem. Prostřednictvím softwarových nástrojů založených na chytrých algoritmech a konzultačních služeb jsme schopni efektivně propojit poptávku firem a nabídku výzkumných organizací. Naším cílem je pomoci výzkumným organizacím lépe využívat jejich interní zdroje a firmám naopak nabízíme jednotný a strukturovaný přístup ke spolupráci s výzkumnými organizacemi. Chceme podpořit rozvoj inovačního ekosystému (nejen) v Česku. 

 


        

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

 

 

 


News: