Výzkumné organizace a univerzity jako zdroj inovací pro firmy

 

– Event od ICUK –

 

Registrovat se

Kdy?

Úterý 13. 4. 2021; 8:30 – 10:00

Kde?

Online přes MS Teams

Pro koho?

Zavedené podniky

O akci

I tento rok přináší spoustu příležitostí pro inovace. Stačí je jen umět hledat – a to nejen uvnitř vaší firmy. Na našem webináři vás naučíme myslet tak trochu “out of the box” a hledat kompetence mimo firmu. Zaměříme se na spolupráci s výzkumnými organizacemi a univerzitami, které pro firmy představují obrovský zdroj inovací.

Seznámíme vás s příklady, které fungují, a odnesete si checklist pro spolupráci s výzkumnými organizacemi – tedy praktické tipy na to, jak navázat úspěšnou spolupráci.

speaker

Vojtěch Kadlec

UNICO.AI

Získal doktorát v oboru Sociální geografie a regionální rozvoj na Univerzitě Karlově. Praktické zkušenosti začal sbírat při práci analytika ve společnosti Berman Group, kde měl možnost se podílet na přípravě Národní RIS3 strategie, Mapování inovačních kapacit Česka a řadě dalších projektů. Poté působil jako specialista transferu technologií na ČVUT. V roce 2017 pak s kolegy založil společnosti UNICO.AI, která pomáhá firmám vyhledávat a doručovat technologické inovace. Používá k tomu vlastní SW, který pomocí nástrojů umělé inteligence efektivně zpracovává výzkumná data. Za svou kariéru měl možnost pracovat s klienty v Česku i v zahraniční, včetně klientů jako World Bank či United Nations, a byl u vzniku několika akademických spinoffů.

Program

Zahájení webináře
8:30
Open innovation - trend dnešní doby
-
Proč má smysl inovovat s výzkumným prostředím a jaké benefity to firmám přináší?
-
Kdy má smysl inovovat s výzkumným prostředím? – Horizonty inovací
-
Příklady dobré a špatné praxe
-
Shrnutí a ukončení webináře
10:00

Jak se připojit?

Pokud vás seminář zaujal, je zapotřebí se na na něj zaregistrovat. Následně vám na e-mail přijde odkaz k připojení do aplikace MS Teams, přes kterou akce proběhne.

Aplikaci MS Teams si buď stáhněte do svého PC (případně telefonu), nebo využijte prohlížeč – nejlépe podporovaný je Edge.

Pokud s MS Teams nemáte moc zkušeností, rádi se s vámi individuálně domluvíme na cvičném připojení.

Kontakt:

Tereza Váňová, event manager / vanova@icuk.cz / 602 355 981.

Účast na akci je bezplatná.

Akce je organizována v rámci B2B setkávání „Made in Ústí Region“ a projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II.