CZ | EN

Inovační centrum Ústeckého kraje
Inspirace a vzdělávání


 


Inspirace a vzdělávání

Motivujeme růst i spolupráci


program pro vzdělávání, inspiraci a networking realizovaný formou akcí a setkání

pro cílové skupiny studentů, firem a výzkumných organizací

 Přinášíme do regionu nové formáty a témata k rozvoji podnikatelského, osobnostního i inovačního potenciálu. Věříme, že nové a kreativní věci vznikají v interakci a sdílení napříč studijními či vědními obory, podnikatelskou a výzkumnou sférou. Věříme v synergii a spolupráci. Proto pořádáme řadu akcí na propojení aktérů i pro vzdělávání a inspiraci.


Aktuálně pořádáné či podporované akce najdete v sekci Akce. Seznam vzdělávacích kurzů, přednášek či individuálních konzultacích najdete rovněž pod našimi programy Inkubátor, StartUp Go či Inovační vouchery.


Chcete s námi spolupracovat?

Průběžně hledáme mentory, lektory a zkušené experty z oblasti byznysu i transferu znalostí, kteří nám pomohou s podporou a vzděláváním začínajících i pokročilejších podnikatelů.

Kontaktujte Radka Miškovského: miskovsky@icuk.cz


Chceš se zapojit do práce pro rozvoj startupové scény v Ústeckém kraji, přál/-a sis vyzkoušet produkci eventů anebo podpořit jejich propagaci? Hledáme dobrovolníky a stážisty, kteří nám s tím pomůžou. Získáš zkušenosti, praxi v kreativním prostředí i vědomí, že pomáháš smysluplné věci. A časem třeba i placený job anebo založíš start-up, se kterým my zase pomůžeme tobě. Je to nakažlivé, pojď do toho s námi a ozvi se Terce Váňové: vanova@icuk.czPravidelně pořádáme / spolupořádáme

První startup festival v Ústeckém kraji motivující studenty a mladé lidi pro start vlastního podnikání, na němž se kombinují příběhy úspěchů i pádů začínajících podnikatelů či již zavedených start-upů s radami zkušených (i globálních) firem.  


www.festup.cz

Oblíbený formát inspirativní a neformální snídaně s přednáškou výrazné osobnosti společenského či ekonomického života, který společně s Event-Blender pořádáme v inovativní podobě pro studenty (nejen) univerzity.


www.snidane-sampionu-junior.cz

48hodinový maraton kreativity, týmové spolupráce a programatorské zdatnosti, během nějž 3-5členné týmy z poskytnutých či dostupných otevřených dat vytvoří veřejně prospěšnou "věc" (aplikaci, službu, projekt...), kterou pomůžeme uvést do praxe.


usti-city-hackathon.cz

 

Celosvětově populární formát motivačních večerů Fuckup Night, během nichž úspěšní lidé především z řad podnikatelů s nadhledem prezentují své neúspěchy a nezdary a jak se z nich poučili. Cílem je odblokovat strach z podnikání, protože neúspěchu nelze uspět. Koná se dvakrát ročně.

Závěrečné veřejné prezentace začínajících firem (absolventů našeho podnikatelského inkubátoru StartUp Go) před odbornou porotou a potenciálními investory, při nichž nervozitu "grilovaných" startuperů rafinovaně přebíjí vůně v blízkosti grilovaných gastronomických dobrot.

Pravidelný cyklus setkání s inspirativními regionálními osobnostmi především podnikatelského světa, které to "někam dotáhly", spoluorganizovaný se Studentskou unií UJEP. Večery plné příběhů, vzestupů i pádů, ale především sdílení a inspirace určené (nejen) pro studenty univerzity.

 

Formát neformálních snídaní od 3M se streamovaným přenosem přednášky významné osobnosti vědecké či podnikatelské sféry, společenského života atp., která přináší nový a inspirativní pohled či přístup napříč obory a oblastmi a podporuje inovační ekosystém. ICUK je regionální pořadatel.

Každé podnikání je založeno na nalezení problému a jeho vyřešení. Projekt Soutěž a Podnikej dává možnost středoškolským studentům zapojit se do hledání takových problémů, najít je, vymyslet pro ně řešení, prezentovat řešení porotě a vytvořit si z něj vlastní podnikatelský záměr. ICUK je regionální pořadatel.


 

 

 

Podporujeme


 

 


        

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace

SlužbyInspirace a vzdělávání

© 2017 Insion


NEWSLETTER

Odběr newsletteru: 

 

 

 


News: